Konta firmowe

money-1386324_1280

Jeśli prowadzisz własną działalność to z pewnością musisz mieć założone konto firmowe. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą różnych banków. Wiadomo, iż na rynku jest wiele ofert kont firmowych, jednakże warunki korzystania z nich nie zawsze będą dla Ciebie korzystne. Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt koniecznie przeanalizuj warunki umowy czy regulamin, dzięki czemu unikniesz rozczarowań i dodatkowych opłat.

Bankiem, który jest otwarty na potrzeby przedsiębiorców jest IDEA Bank, gdzie możesz założyć nie tylko konta firmowe, ale także walutowe czy oszczędnościowe. Należy zaznaczyć, iż konto firmowe „Firma To Ja” jest właśnie efektem współpracy banku z tysiącami przedsiębiorców, którzy dzieli się swoimi uwagami, zastrzeżeniami czy nowymi pomysłami. Rolą Idea bank było wcielenie ich w życie. Właśnie w taki sposób narodziło się jedno z najkorzystniejszych kont dla firm.

Atrakcyjne usługi za darmo

Zanim założysz konto, niezależnie czy będzie to konto firmowe, rachunek oszczędnościowy czy lokata lub fundusz inwestycyjny zawsze przeglądasz tabele prowizji czy opłat. W przypadku konta firmowego „Firma to Ja” będziesz mile zaskoczony, bo założenie i prowadzenie rachunku nic Cię nie będzie kosztowało. I to nie koniec dobrych wiadomości, gdyż bank nie pobiera opłat za wypłaty gotówki z bankomatów, wpłaty gotówkowe w oddziałach Idea Banku, standardowe przelewy realizowane w Bankowości Internetowej oraz dwa przelewy europejskie (SEPA/ EuroElixir) i dwa przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu.

Chcesz mieć kartę debetową? Za jej wydanie także nie musisz nic płacić. Ponadto jeśli będziesz z niej korzystał (wymagane jest dokonanie transakcji bezgotówkowych debetową kartą płatniczą na kwotę nie niższą niż 400 zł w miesiącu) to również nie poniesiesz żadnych opłat. W przeciwnym razie  jesteś zobowiązany do uiszczenia opłata za obsługę debetowej karty płatniczej w wysokości 4,99 zł.

Działalność gospodarcza wiąże się z regularnymi przelewami należności do ZUS czy Urzędu Skarbowego. Właściciele konta „Firma to ja” także za takie transakcje nie będą obciążeni żadnymi kosztami, a nawet mogą zyskać, gdyż przelew do ZUS lub US na min. 250zł (liczone tylko za pierwszy przelew w miesiącu) będzie premiowany kwotą 37 zł.
Prowadzenie konta firmowego jest nie tylko wygodne, ale także korzystne. Idea Bank nagradza swoich klientów np. za utrzymanie średniego salda miesięcznego na wymaganym poziomie, wpłaty gotówki we wpłatomacie (gdy wpłata jest nie mniejsza niż 1.000zł to otrzymamy 25 zł)

Za wystawienie i opłacenie faktury aplikacją bankową na kwotę min. 100zł także zostaniemy nagrodzeni kwotą 25 zł.

Wirtualna księgowości za sprawą IDEA CLOUD

Posiadacze konta firmowego w tym banku mają także dostęp do bardzo przydanej usługi, czyli Idea Cloud. Jest to system transakcyjny, który usprawni Ci zarządzanie firmowymi finansami. Aplikacja ta zawiera darmowy program do fakturowania z możliwością budowania bazy klientów, wystawiania faktur i rachunków, wysyłania faktur na adres e-mail. IDEA Cloud to także wirtualny sejf, gdzie możesz bezpiecznie zdeponować najważniejsze firmowe dokumenty. Nawet na drugiej półkuli będą one dostępne, bo internetowo będziesz mieć do nich dostęp. Jest to bardzo potrzebne rozwiązanie, gdyż nie musisz ich wozić ze sobą, a masz je zawsze pod ręką. Idea Cloud daje Ci także możliwość zarządzania budżetem przedsiębiorstwa, możesz sprawdzać płynność czy też wybierać nowe produkty: kredyty, pożyczki.

Jak prezentują się oferty innych banków na tle oferty IDEA Bank?

Konto firmowe w PKO Bank Polski – Inteligo jest przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, osób wykonujących wolne zawody (lekarz, dziennikarz, artysta) oraz prywatnych przedsiębiorców posiadających spółkę cywilną. Konto to jest darmowe – nie ma wymaganego salda minimalnego czy stałych wpłat. Za jego pośrednictwem przedsiębiorca za darmo może realizować przelewy do ZUS oraz US, a także na inne rachunki w PKO Banku Polskim (przez internet). Wydanie i korzystanie z karty także nie będzie nas nic kosztowało, wystarczy że w miesiącu dokonamy transakcji kartą za minimum 100 zł. Zaletą konta w PKO jest także możliwość darmowych wypłat w ponad 4700 bankomatach PKO i BZWBK.

Bank ING także kusi przedsiębiorców atrakcyjną ofertą konta firmowego. Tak jak we wcześniejszych bankach nie zapłacimy nic za przelewy do ZUS i US, za wpłaty we wpłatomatach ING Bank Śląski oraz wypłaty z bankomatów ING i sieci Planet Cash na terenie całego kraju.

Przedsiębiorcy mogą swoje konto firmowe założyć także w mBanku. Bank zapewnia wygodne korzystanie bez zbędnych opłat w przypadku prowadzenia konta (przez pierwsze 12 miesięcy), przelewy do US, ZUS. W pakiecie mBiznes konta Start otrzymujesz również 5 darmowych przelewów internetowych.

Powiązane wpisy

dodaj komentarz