Konto walutowe za 0 zł

piggy-bank-712593_1280

Wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło granice nie tylko prywatnym osobom, ale także firmom, dzięki czemu mogą oni świadczyć swoje usługi na szerszą skalę. Wygodnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących działalność z zagranicznymi kontrahentami jest prowadzenie rachunku firmowego w obcej walucie. IDEA Bank proponuje atrakcyjne, całkowicie darmowe Konto Walutowe, dzięki któremu możesz wymieniać walutę po korzystnym kursie. Jeśli otrzymujesz zapłatę za towary lub usługi w walucie obcej lub kupujesz towary i usługi za granicą to konto jest idealne dla Ciebie. Klienci banku mają do wyboru aż 8 najpopularniejszych walut: EUR, USD, GBP, CHF, CZK, NOK, DKK, SEK.

Aby ułatwić Ci dokonywanie transakcji bank oferuje możliwość wykonywania przelewów w walucie, w jakiej jest prowadzony rachunek, dzięki temu nie musisz dodatkowo płacić za przewalutowanie na PLN. Bank nie wprowadził także opłat za dwa przelewy europejskie (SEPA/ EuroElixir) w miesiącu.

Otworzenie konta firmowego może się odbyć w tradycyjny sposób, w najbliższym oddziale Idea Banku. Gdy jednak zależy nam na czasie wystarczy wypełnić formularz online. Wtedy też wybieramy opcje aktywacji przelewem, a następnie jesteśmy proszeni o wykonanie przelewu na nowe konto. Po weryfikacji konto zostanie aktywowane.

 

Powiązane wpisy

dodaj komentarz