Najlepszy kredyt dla firm. Jak wybrać?

money-1012598_1280(2)

Już wiesz, że chcesz wziąć kredyt, zaczynasz się rozglądać po ofertach różnych banków i zapewne w pewnym momencie nie będziesz już widział różnic między kredytami. W całym natłoku informacji handlowych, bo przecież każdy bank chce, byś właśnie od niego pożyczył pieniądze i potem oddał, dobrze jest wyznaczyć sobie priorytety.

Najważniejszym z nich jest oczywiście całkowity koszt kredytu, czyli prowizja banku i oprocentowanie. Ta pierwsza zostanie pobrana na początku przyznania kredytu i może się wahać od 0% do 15%. To opłata jednorazowa. Co miesiąc natomiast będziesz płacić oprocentowanie nominalne, na które składa się kwota WIBOR oraz marża banku. Stopy procentowe są ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej i to one mają największy wpływ na wysokość WIBOR-u. Natomiast marża banku jest uzależniona od wielu czynników – warunków kredytu, zdolności kredytowej, sprawozdań finansowych czy też zabezpieczeń, które firma gotowa jest zapewnić. Co najważniejsze jest ona ustalana indywidualnie, co oznacza, że może podlegać negocjacji.

To nie wszystkie koszty kredytu. Bank będzie wymagał od nas wykupienia ubezpieczenia, jak również obciąży nas opłatą przygotowawczą. Na pewno na koszty kredytu wpływ będzie miało zabezpieczenie, jakie zaproponujemy bankowi oraz cel, na jaki bierzemy kredyt.

Jeśli już wiesz, jakie będą wszystkie koszty kredytu. Być może nawet zapoznałeś się z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Warto jednak również sprawdzić, jaka jest maksymalna kwota kredytowania i okres, na jaki możemy pożyczyć pieniądze. Niektóre banki w swojej ofercie mają możliwość karencji w spłacie, a inne będą wymagać od nas więcej.

Już wiesz, jaki kredyt możesz dostać. Znasz już elementy, które składają się na koszt kredytu. Poza zatem przyjrzeć się ofertom banków. Najnowsze rankingi zestawiają ze sobą najlepsze oferty. Pamiętać należy o tym, że rankingi i oferty zmieniają się tak szybko, jak szybko zmienia się rzeczywistość.

Kredyty dla nowych firm

IdeaBank ma do zaproponowania kredyt do 350 tysięcy na maksymalny okres dziesięciu lat. Bank nie pobierze również prowizji od udzielenia kredytu, a młode firmy przyciąga promocją „Rok bez ZUS-u” z premią w wysokości 400 zł. miesięcznie. O ten kredyt możesz się starać już od początku funkcjonowania firmy.

Do 200 tysięcy na 7 lat możesz dostać z mBanku. Nie pobierze on prowizji za udzielenie kredytu oraz da możliwość trzymiesięcznej karencji w spłacie kredytu. Z mBanku dostaniesz kredyt na dowolny cel.

Większe pieniądze możesz pożyczyć z BNP PARIBAS. Warto zaznaczyć jednak, że oferta kredytowa jest przygotowana dla firm z minimum dwuletnim stażem. Możesz starać się o kredyt w wysokości maksymalnie 1,5 miliona z maksymalnym okresem spłaty 7 lat. W ramach kredytu otrzymasz ubezpieczenie na życie, a prowizja jest ustalana indywidualnie.

 

Powiązane wpisy

dodaj komentarz