Od czego zacząć projektowanie własnego szkolenia?

businessman-607831_1280

Pierwszy krok to sprawdzenie dostępności środków, a mianowicie tego jakie obszary mogą starać się o dotację, głównie podział dotyczy województw, a także jakie firmy mają możliwość otrzymania takiej pomocy. Co ważne pomocy udzielają także specjalne ośrodki, wspierające firmy w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej, więc zawsze w przypadku problemów, można się do nich zgłosić. Kiedy mamy już potrzebne informacje, ważne jest aby dokładnie prześledzić wykonalność projektu, przede wszystkim jego racjonalność kosztową. Dofinansowania są zwykle przygotowane dla firm zatrudniających ponad 50 osób na etatach, natomiast bywa to ruchome, dlatego dobrze jest zorientować się w tej kwestii. Trzeci etap to gruntowne przemyślenie potrzeb szkoleniowych, przed staraniem się o dotację. Warto poprosić pracowników i osoby związane z firmą o wyrażenie zdania, aby nie dopuścić do sytuacji, gdy to ktoś z zewnątrz stworzy projekt szkolenia, zupełnie nieużytecznego z perspektywy pracodawcy i osób przez niego zatrudnianych.

Kiedy te trzy kroki uzyskają pozytywny skutek, nie pozostaje nic innego jak złożenie odpowiednich wniosków. Można zrobić to samodzielnie lub przy pomocy placówek pomagających w uzyskiwaniu dotacji.

Finanse, które Unia Europejska oferuje, aby wspomóc rozwój przedsiębiorstw są stosunkowo duże, dlatego warto spróbować i zdecydować się na któryś ze sposobów pozwalających na podniesienie kompetencji swoich pracowników lub swoich własnych, ponieważ każde takie działanie może tylko pomóc, a z pewnością nie zaszkodzi. Rynek w dzisiejszych czasach charakteryzuje się olbrzymią konkurencją dlatego mądrym posunięciem jest wykorzystywanie wszystkich możliwości podniesienia swojej atrakcyjności w oczach klientów.

 

Powiązane wpisy

dodaj komentarz