Przegląd kredytów firmowych

businessmen-384741_1280

Masz już firmę, być może nawet zatrudniłeś pracowników i chcesz się dalej rozwijać. Chcesz zmodernizować sprzęt, przystosować pomieszczenia czy nawet przeszkolić pracowników. Wszystko dobrze, ale czasami po prostu brakuje funduszy na rozwój biznesu. Możesz starać się o dotację, ale doświadczenie pokazuje, że najprawdopodobniej sięgniesz po kredyt dla firm. Na co powinieneś zwrócić uwagę, przeglądając oferty wielu banków? Która z nich będzie dla Ciebie najkorzystniejsza?

Rodzaje kredytów firmowych

Kredyty dla nowych firm udzielany jest firmom, które rozpoczynają działalność. Należy jednak pamiętać o tym, że są to kredyty o wyższym oprocentowaniu, ponieważ młoda firma jest mniej wiarygodna dla banku. Żeby zminimalizować ryzyko banki zaostrzają również warunki umowy kredytowej. W związku z tym najlepiej jest szukać banku, w którym właśnie taka oferta dla młodych firm się znajduje.

Kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać biznes. To propozycja dla firm o ugruntowanej pozycji i dłuższym stażu działalności. W związku z tym zazwyczaj są to kredyty o dłuższym okresie spłaty. Ponieważ przedsiębiorca jest dla banku wiarygodny, znacznie zmniejsza się oprocentowanie kredytu. Zazwyczaj przedsiębiorcy starają się o duże środki, a banki często wymagają zabezpieczenia. W związku z położeniem nacisku na innowacyjność i rozwój firm taki rodzaj kredytu jest oparty na preferencyjnych zasadach.

Kredyt obrotowy dla działalności, które potrzebują pieniędzy na bieżącą działalność. Najczęściej ma postać linii kredytowej na rachunku bieżącym. W zależności od możliwości firmy spłata kredytu następuje po 90, 180 lub 360 dniach. Ważną zaletą kredytu jest możliwość jego odnawiania. W ten sposób przedsiębiorca może na bieżąco pokrywać zobowiązania wobec kontrahentów.

Kredyty obrotowe

Z IdeaBank możesz starać się o kredyt w wysokości 1,5 miliona nawet jeśli Twoja firma ma krótki staż działalności. W zależności od obrotów bank zaproponuje wysokość kredytu oraz prowizji. Jeśli planujesz kredyt do wysokości 50 tysięcy w IdeaBank możesz taki otrzymać bez prowizji oraz bez opłat za wcześniejszą spłatę.

Jeśli Twoja firma dobrze funkcjonuje i jesteś dla banku wiarygodny w BPH możesz dostać kredyt bez zabezpieczenia materialnego. W zależności od obrotów ustalana jest kwota kredytu, natomiast prowizja od jego udzielenia wynosi 2%.

Do 500 tysięcy bez zabezpieczenia majątkowego można dostać z PKO BP. Bank nie wymaga również stażu działalności firmy i dodatkowego ubezpieczenia. Prowizja jest określona na minimum 1%.

Kredyty inwestycyjne

W ciągu 48 godzin otrzymasz decyzję o kredycie w ING. Na 10 lat możesz otrzymać nawet 1,2 miliona złotych. Bank proponuje prowizję w wysokości 0%, ale ma dość wysoką marżę, którą można zmniejszyć, wykupując dodatkowe ubezpieczenie. Bank nie będzie wymagał zaświadczeń z ZUS-u oraz faktur.

Na maksymalnie 6 lat można uzyskać kredyt w wysokości nawet 500 tysięcy w IdeaBank. Bank nie wymaga przedstawienia zaświadczeń z ZUS-u i Urzędu Skarbowego, a decyzja o udzieleniu kredytu jest podejmowana online. Trzeba się również przygotować na indywidualnie ustalaną prowizję.

Bank Zachodni skredytuje nawet 90% inwestycji firmy na maksymalny okres 15 lat. Firmy do tego banku może przyciągnąć karencja w spłacie kredytu nawet do 18 miesięcy. Bank proponuje prowizję w wysokości 1% oraz możliwość wzięcia kredytu w walucie obcej.

Powiązane wpisy

dodaj komentarz